top of page

Зіграємо в «шахматки»?

Для більшості аграріїв осінньо-зимовий період – це період підрахунку прибутку та аналізу роботи. Для більшості землевпорядників - період активної роботи.


Для мене як землевпорядника, який пропрацював багато років у агропідприємствах, земельні питання мають особливе значення, а питання врегулювання земельних відносин є найактуальнішими. Одне з таких - обмін земельними ділянками.


Законом України № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю» від 01.07.2018 року закріплено механізм суборенди для обміну правами користування оренди.


Цей закон спрямований на консолідацію земель та ліквідацію проблеми черезсмужжя (так звані «шахматки») у масивах земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства та особистого селянського господарства.

Стаття 8.2 Закону України «Про оренду землі» передбачає механізм примусового обміну правами на ділянки у земельному масиві за ініціативою особи, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення (не менш 75%). Ця особа так і називається - істотний землекористувач.


Якщо черезсмужжя призводить до невикористання ділянок та створює перешкоди у раціональному використанні землі, істотний землекористувач має право орендувати чи отримати в суборенду потрібні йому смужки землі. Для цього він повинен передати їх власнику чи орендарю такі ж самі ділянки: розташовані у цьому ж масиві, на такий самий строк та на таких самих умовах.


Існує цілий алгоритм дій, щодо врегулювання даного питання. І як саме діяти – знаємо ми, фахівці Земельного Фонду України. Пропонуємо вам себе у якості, так би мовити, парламентера, перемовника для врегулювання ситуації між зацікавленими сторонами. У нас є відповідний досвід та необхідні знання.


Ми не ставимо шахів та матів, ми домовляємося про взаємовигідні умови використання земельних ділянок та правильно оформлюємо цей процес юридично.


А як ви врегульовуєте питання «шахматок»?1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page