top of page

Зміни до законодавства на період воєнного стану

Вітаю вас, шановні учасники групи Земельний фонд України!

Надзвичайно складно емоційно та морально працювати в період воєнного стану, в складних умовах повітряної тривоги, масових обстрілів, бомбардувань та місцях ведення бойових дій.

Проте не слід опускати руки та занепадати духом.

Українці Велика Нація, тому маємо все здолати, витримати та перемогти. А для цього нам потрібно працювати на всіх напрямках (звичайно в умовах де це можливо). Тому і Земельний фонд України намагається бути корисним для вас в цей час.

Враховуючи, що Публічна кадастрова карта України та Державний земельний кадастр тимчасово не працює ми переважно намагаємося в своїх публікаціях надавати інформацію в частині останніх змін в законодавстві.

Такі зміни не всі пов’язані із питанням земельних відносин, спадкування, фермерського господарства та інших актуальних для групи тем, проте будуть цікаві для вас та можливо стануть у пригоді у вашій сьогоднішній діяльності.

Отже:** Зміни до законодавства на період воєнного стану**

Ø 15 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX.

Цим Законом передбачені суттєві зміни, що стосуються застосування єдиного податку, оподаткування підакцизних товарів, благодійної допомоги, інші зміни до податкового законодавства, а також до цивільного, банківського законодавства та профільних законів.

Він набирає чинності з дня його опублікування – 17 березня 2022 року.

Ø З 1 квітня 2022 року ФОПи – платники єдиного податку першої та другої групи, мають право не сплачувати єдиний податок.

Юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми та ФОПи можуть стати платниками єдиного податку третьої групи, якщо протягом року їх обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. Ключові особливості нового режиму:

(a) ставка – 2% доходу;

(b) ПДВ з операцій з місцем постачання в Україні не застосовується;

(c) обмеження кількості працівників до них не застосовується.

Деякі платники податків не зможуть застосовувати новий режим, платниками, зокрема:

(і) компанії, що здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів;

(іі) видобуток, реалізацію корисних копалин; банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, страхові компанії, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи;

(ііі) фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

Порядок сплати єдиного податку може визначати КМУ.

Ø ПДВ

Звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення та постачання спеціальних засобів індивідуального захисту, інших визначених товарів оборонного призначення, лікарських засобів за переліком КМУ.

З 24 лютого 2022 року правила щодо «умовного» постачання для цілей ПДВ не застосовуватимуться щодо товарів, які знищені під час воєнного стану, передані в державну чи комунальну власність, на користь добровольчих формувань та інших осіб для потреб забезпечення оборони України.

Не вважатиметься постачанням товарів та послуг випадки, коли вони передаються/надаються ЗСУ, Нацгвардії, ДСНС та іншим органам для потреб забезпечення оборони України, та/або медичним закладам, крім випадків, коли такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.

Дозволено включати до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі первинних документів за операціями з придбання товарів/послуг, за якими не зареєстровано податкові накладні (за умови їх реєстрації протягом 6місяців після завершення воєнного стану).

Операції з постачання та ввезення на територію України бензинів моторних, важких дистилятів та скрапленого газу, на які встановлено ставку акцизного податку у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів, а також нафти або нафтопродуктів за визначеними кодами, оподатковуються за ставкою ПДВ – 7%.

Ø Податок на прибуток підприємств

Не є порушенням діяльність неприбуткових організацій з передачі майна, надання послуг, використання доходів для фінансування видатків, якщо такі послуги надані, а кошти перераховані державним органам для потреб забезпечення оборони України, та/або грошові кошти перераховані на спеціальні рахунки, відкриті НБУ для збору коштів.

Ø Акциз

Для бензинів, інших нафтопродуктів, важких дистилятів, скрапленого газу, пропану, ізобутану, встановлюється ставка акцизного податку у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів.

Не вважаються реалізацією пального примусова передача пального для державних потреб, передача пального для потреб військових та правоохоронних органів або медичним закладам, його передача як гуманітарної допомоги.

Податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару не виникає, якщо підакцизний товар примусово відчужено або вилучено для потреб держави, передано для потреб забезпечення оборони держави, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, надано як гуманітарну допомогу.

Ø Земельний податок

З березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком в якому припинено воєнний стан, не сплачується земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності за землі та паї, що розташовані на територіях:

(a) на яких ведуться (велися) бойові дії;

(b) на тимчасово окупованих територіях, перелік яких визначається КМУ;

(c) які визначені як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

За 2022 та 2023 податкові роки не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на вищезазначених територіях.

Ø Екологічний податок

За 2022 податковий рік не сплачується екологічний податок за об’єктами, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на тимчасово окупованих збройними формуваннями за переліком, визначеним КМУ.

Земельний фонд України створений для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора Сергій Коновалов написавши в особисті повідомлення.

Бажаю всім миру! Все буде Україна!


179 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page