top of page

Зміни до деяких законодавчих актів України

Зміни до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками.

Опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками" .

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 3 розділу "Прикінцеві та перехідні положення"(щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність із Законом), який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Встановлено, що типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом затверджується Кабміном.

Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди визначаються у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом.

Визначається, що у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом також зазначаються:

  • розмір орендної плати за водний об'єкт;

  • об'єм та площа водного об'єкта (водного простору), у тому числі рибогосподарської технологічної водойми;

  • перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, інших об'єктів інфраструктури, розташованих на земельній ділянці (за наявності), їх характеристика та стан;

  • зобов'язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до визначених у встановленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.

Крім того, закріплюється, що невід'ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом є паспорт водного об'єкта.

У Мінекономіки зазначили, що основними новаціями документу є:

  • удосконалення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками;

  • зобов'язання орендарів водного об'єкта надавати іншим водокористувачам можливість здійснювати спеціальне водокористування;

  • зобов'язання орендаря щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи;

  • зобов'язання орендаря щодо необхідності оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування;

  • встановлення п'ятиденного строку після державної реєстрації права оренди земельної ділянки державної або комунальної власності для надання копії договору оренди відповідному податковому органу,** а в разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом - також відповідному територіальному органу** центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.


2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentarios


bottom of page