top of page

Земельні ділянки для городництва

Шановні друзі, сьогодні хотілося б підняти ще одну цікаву тему, яка стосується можливостей громадян отримати земельну ділянку в користування.

Мова піде про городництво.

Чинним законодавством України чітко не визначено поняття «городництво», на практиці під городництвом розуміють вирощування рослинницької продукції, зокрема овочі. Виходячи з логіки ведення городництва не передбачає товарне сільськогосподарське виробництво і має на меті забезпечувати землекористувача городиною відповідно до власних потреб.

Земельні ділянки для городництва належать до категорії земель сільськогосподарського призначення, а саме: згідно ч. 2 ст. 22 Земельного Кодексу України земельні ділянки для городництва за видом сільськогосподарських угідь є ріллею.

Відповідно до ст. 36 ЗКУ громадянам або їх об’єднанням із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва. Причому відповідно до ст. 134 ЗКУ право оренди на такі ділянки не підлягає продажу на земельних торгах, тобто без аукціону.

Таким чином громадянин має право отримати в оренду за рахунок земель державної або комунальної власності земельну ділянку для городництва (наприклад у тому випадку якщо свої права в межах норм безоплатної приватизації такий громадянин вже використав).

Єдиним недоліком (чи перевагою) такого користування земельною ділянкою є відсутність у законодавстві норм (площ) які можуть бути передані громадянину в оренду для городництва. З самого початку законодавець вбачав, що громадяни, які проживають в сільській місцевості і потребують додаткових городів, які не прилягають до присадибної ділянки, матимуть можливість отримати земельну ділянку в оренду для таких потреб. Але на сьогодні, у зв’язку з прогалинами у законодавстві, мають місце факти зловживання, зокрема в реєстрі речових прав можна зустріти випадки коли для городництва громадянину передається 150 га, терміном на 49 років. Слід також відзначити, що не завжди вид угідь рілля (передають сіножаті, пасовища і навіть чагарники).

Таким чином з одного боку маємо гарні наміри законодавця спростити процедуру отримання землі для громадян, але в цей же час цим відкрили цілий «портал» можливих зловживань.3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

コメント


bottom of page