top of page

Земельні відносини під час воєнного стану.

Обновлено: 13 июл. 2022 г.

Які зміни в роботі електронних аукціонів?

1. Відповідно до Закону № 2145-IX земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок с/г призначення державної, комунальної власності не проводяться. Заборони щодо проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок (прав їх оренди) інших категорій земель законом не встановлено.

2. Право оренди можна буде зареєструвати тільки з відновленням роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

3. Скасовано тільки торги, які стосується земель сільськогосподарського призначення. Заборони продажу на земельних торгах права оренди на земельні ділянки, які мають інше цільове призначення, Законом № 2145-IX не встановлено.

4. Норма закону № 2145-ІХ має пряму дію тому якщо відповідно до протоколу про результати земельних торгів торги не відбулись, окреме рішення про скасування торгів раді ухвалювати необов'язково.

5. Законом № 2145-IX реєстрація укладеного договору після проведення електронних земельних торгів не передбачена. Потрібно зареєструвати не договір, а право оренди після відновлення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Орендні відносини в умовах воєнного стану

Питання, чи звільняється орендар від сплати за договором оренди у період дій воєнного стану

За загальним правилом: особа звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо таке порушення сталося внаслідок непереборної сили. Так визначено у статті 617 Цивільного кодексу України. Торгово-промислова палата України своїм листом від 28 лютого 2022 року засвідчила як форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану.

Виходячи із загального правила, орендар все одно зобов'язаний у подальшому сплатити орендну плату, але якщо через настання обставин непереборної сили порушить строк сплати орендної плати, він буде звільнений від відповідальності, що встановлена договором оренди чи законом, такої як: пеня; одностороння відмова орендодавця від договору; обмеження доступу до користування орендованим майном; відшкодування збитків тощо.

Додатково договором може бути встановлено, що настання обставин непереборної сили не лише звільняє від відповідальності, а й відстрочує виконання зобов'язань за договором (сплата орендної плати) на строк дії таких обставин.

Інший випадок, якщо через форс-мажорні обставини орендар не має можливості використовувати орендоване майно, наприклад, внаслідок евакуації з територій активних бойових дій. У такому випадку орендар звільняється від орендної плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає, відповідно до частини шостої статті 762 Цивільного кодексу України. Однак у такому разі орендарю слід пам'ятати: у разі виникнення з орендодавцем спору щодо можливості використання орендованого майна під час воєнного стану саме йому необхідно буде доводити, що він не мав можливості користуватися орендованим майном.

МИ СТВОРЕНІ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ДОПОМОГТИ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ РОЗІБРАТИСЯ ІЗ ТРУДНОЩАМИ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН.

Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.

Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до мене написавши в особисті повідомлення.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!127 просмотров0 комментариев

コメント


bottom of page