top of page

ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ СТАНЕ ТУРБОДРАЙВЕРОМ ТИСЯЧ КОНФЛІКТІВ МІЖ УКРАЇНЦЯМИ

Місцеві феодали почали швиденько підбирати землю. І селяни, що тримають худобу, «раптом» опинилися без землі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на glavred.info.

Телефонував знайомий фермер і розповів ситуацію, яка є показовою для оцінки макроконтексту. Він запитав мене, як не втратити 3 га землі під пасовища, які отримали при розвалі колгоспу. Тоді в їхньому селі всі отримали паї по 10 га. 7 га оформили сільськогосподарські землі, а 3 залишили як пасовища. Ясна річ, що так селяни вирішили економити на податках і ніхто не парився як воно буде, поки умови не зміняться.

І ось умови змінилися — прийнята сільгоспреформа. Місцеві феодали почали швиденько підбирати землю. Причому луки біля річки вони вже давно забрали і розорали, а ось ці неоформлені землі зараз починають підбирати. І селяни, що тримають худобу «раптом» опинилися без землі. Або от-от опиняться. Що робити не знають. Адже худоба-база їхньої сімейної економіки. Немає пасовищ і все.

В іншій ОТГ знаю випадок, коли керівництво роздає по 2 га своїм п'ятирічним онукам і племінникам, поки інші роками не можуть отримати землю.

Віталій Кулик в останній нашій бесіді розповідав, як в Карпатах повним ходом йде процес обгороджування гір. І вже ставляться паркани. Випасати корів, як раніше, теж не вийде, і у селян смурні настрої щодо майбутнього.

Я це до чого? Це до того, що земельне питання стане одним з турбодрайверів тисяч конфліктів в найближчий рік. Земельна реформа була розпочата без глибокого опрацювання, як захистити інтереси дрібних фермерів, які як слід не захищені юридично і не мають фінансових ресурсів.

Тому земельне питання буде, як і сто років тому, дуже і дуже соціально актуальним.


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
0 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page