top of page

Заповіт в умовах воєнного стану

Обновлено: 13 июл. 2022 г.

Нормативні зміни *Крім того, що ці норми тепер набувають чинності в автоматичному порядку,


Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 209 «Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164», а 19 березня набрав чинності наказ Міністерства юстиції України № 1118/5 від 11.03.2022 року «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», які вносять зміни до порядку вчинення нотаріальних дій, що стосуються, зокрема, і заповітів.

Тих читачів, які мають достатню кваліфікацію, щоб розібратися у зазначених вище змінах, ми відправляємо до норм Цивільного кодексу, Законів «Про нотаріат» і «Про правовий режим воєнного стану» та вказаних постанов. Для всіх інших спробуємо викласти суть максимально просто, розуміючи, що більшості в нинішній ситуації не до юридичних тонкощів.

Що має містити текст заповіту Рекомендацій тут насправді небагато.

Намагайтеся полегшити командиру роботу, написавши заповіт власноручно. Для цього підійде будь-який шматок паперу. Головне, щоб ваш текст був читабельний.

Документ так і назвіть – «Заповіт». Вкажіть у ньому повні свої дані – ПІБ, номер і серію паспорта чи іншого документа, який ви маєте на руках, адресу. Чітко вкажіть, що й кому конкретно ви заповідаєте, щоб не було потім неприємних моментів. Також чітко і розбірливо пишіть всі відомі вам дані про особу спадкоємця: прізвище, ім’я, по батькові, адресу тощо. Якщо ви заповідаєте все своє майно одній особі, все одно не полінуйтеся перерахувати його, вказавши адреси нерухомості, марки та номери автомобілів тощо. Не забудьте вказати дату, коли написано документ і місце його складання. Вкажіть кількість екземплярів, у яких складено заповіт, й де та в кого вони зберігаються. Намагайтеся передати ці екземпляри особам, на користь яких пишете заповіт. Додаткова інформація яку потрібно знати про заповіт

  • Найперше – заповіт не є документом, що посвідчує відчуження майна. Тобто все, що ви заповідаєте іншим особам, залишається у вашій власності.

  • Заповіт у будь-який момент можна скасувати та змінити.

  • Кожен наступний заповіт скасовує попередній.

Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.

Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

ЩОДО ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ ТА ПОСЛУГ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЬ ДО МЕНЕ НАПИСАВШИ В ОСОБИСТІ ПОВІДОМЛЕННЯ. ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!116 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page