top of page

Запити до архівних установ і роль адвоката в таких запитах.

Обновлено: 22 июл. 2022 г.

Які види запитів виконують державні архіви?

Запити, що виконуються державними архівами, поділяються на такі види:

• соціально-правового характеру;

• тематичні;

• персональні;

• майнові.

Соціально-правові запити ‒ це запити фізичної або юридичної особи, пов’язані із соціальним захистом.

Тематичні запити стосуються надання інформації з певної проблеми, теми за визначений хронологічний період, зокрема про:

– надання копій рішень, розпоряджень та постанов органів виконавчої влади та місцевого самоврядування а також окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади;

– зміни в адміністративно-територіальному устрої районів, перейменування населених пунктів.

Всі запити тематичного характеру виконуються на платній основі.

Термін виконання запитів – 1 місяць з дня отримання. Терміни виконання запитів можуть бути подовжені в залежності від складності роботи, про що повідомляється заявник.

Персональні запити – біографічні та генеалогічні – можуть стосуватися як самого заявника, так і інших осіб

Майнові – запити, що стосуються підтвердження майнових прав на землю та нерухоме майно:

• виділення земельних ділянок під будівництво об’єктів господарства, установ, закладів, житлових будинків, допоміжних приміщень;

• надання дозволу на реконструкцію та перебудову існуючих споруд;

• закріплення прибудинкової території за будинковолодіннями;

• введення в експлуатацію будівель та господарчих споруд;

• виділення житла;

• продаж домоволодінь;

• виготовлення копій ситуаційних, будівельних планів та відповідних рішень виконкомів.

Одним з найбільш надійних гарантів захисту і відновлення прав і законних інтересів громадян і юридичних осіб є адвокат. Адвокатура дуже значима для сучасного суспільства, на тлі якого часто панує беззаконня і свавілля з боку державних органів й інших владних структур. Будучи правозахисником, адвокат стоїть на сторожі закону, діючи на підставі та у відповідності до нього.

Запит адвоката є важливою частиною реалізації лінії захисту щодо клієнта. В рамках даної публікації спробуємо розібратися в деяких особливостях адвокатських запитів та обов’язковості їх задоволення запитуємими органами, установами.

Адвокат може збирати будь-які відомості, які необхідні для надання юридичної допомоги. Такі відомості надаються лише за наявності відповідної угоди на надання юридичної допомоги, що укладається між юристом і підзахисним.

Адвокат може в своїх запитах витребувати будь-яку інформацію, яка має значення для справи: характеристики; довідки від уповноважених осіб, відомості, що стосуються діяльності громадянина.

Поширеною є практика адвокатських запитів до суб’єкту державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі про надання інформації у вигляді копій матеріалів паперової реєстраційної справи об’єкта нерухомості.

вимогами законодавства адвокати широко користуються, отримуючи копії необхідних документів за відповідну плату до відповідного бюджету.

**Професійні права **- це професійний інструментарій адвоката, його головна зброя у повсякденній боротьбі на правовому фронті. Для адвоката це завжди "боротьба" у відстоюванні законних інтересів чи порушених прав своїх клієнтів фізичних та юридичних осіб.

Однак, попри те, що Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» декларував достатньо об'ємний перелік адвокатських прав, адвокат не завжди може напряму скористатися ними в інтересах справи. В деяких випадках необхідно отримати відмову, щоб в подальшому заручитись відповідним рішенням суду, в інших - внесення відповідної плати.

Тому, щоб не витрачати варно свій час порадою буде звернутись до адвоката який зробити цю роботу професійно.

**Вся наша робота спрямована на довгострокову ефективність. Ми прагнемо, щоб жоден Клієнт не відчув того, що разом з ним компанія обслуговує ще сотню Клієнтів. **

ЦЕ НАШ ПРІОРИТЕТ.

Познайомившись з нами, можна більше не шукати юристів за рекомендаціями або в інтернеті. Ми якісно вирішимо будь-які суміжні юридичні питання.

**Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. **

Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.

Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до мене написавши в особисті повідомлення.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!62 просмотра0 комментариев
bottom of page