top of page

Закон 1788-IX

20 жовтня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» (Закон 1788-IX).


Закон вносить зміни до Земельного кодексу України та Закону України "Про фермерське господарство", зокрема Закон уточнює склад земель фермерських господарств та визначає коло одержувачів державної підтримки.


Закон 1788-IX передбачає склад земель ФГ, а саме: землі фермерського господарства можуть складатися із:

земельних ділянок, що належать громадянам України - членам ФГ на праві власності, користування;

земельних ділянок, що належать ФГ на праві власності, користування" (ст. 31 ЗК України, ч.1 ст. 12 ЗУ «Про фермерське господарство» зі змінами).


Закон 1788-IX передбачає порядок надання допомоги фермерським господарствам, зокрема:

новоствореним ФГ у період становлення (перші три роки після його створення), ФГ, зокрема з відокремленими фермерськими садибами, сімейним ФГ, ФГ, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, надається допомога за рахунок коштів державного бюджету, у тому числі через Український державний фонд підтримки ФГ, а також може надаватися за рахунок коштів місцевих бюджетів.


Кабінет Міністрів України щороку в проекті Державного бюджету України передбачає кошти на підтримку фермерських господарств.


Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проектах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку ФГ.


ФГ із статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому ЗУ "Про державну підтримку сільського господарства України", в тому числі на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соц. страхування.


Фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), надається грошова допомога за рахунок коштів державного бюджету в розмірі та порядку, що затверджуються Кабміном";


Допомога за рахунок коштів державного бюджету через Український держ.фонд підтримки фермерських господарств надається ФГ на безповоротній основі та на конкурсних засадах на поворотній основі для здійснення виробничої діяльності та диверсифікації виробництва в порядку, затвердженому Кабміном, а також спрямовується на забезпечення гарантій, поруки при кредитуванні банками фермерських господарств" (ст.ст. 9,11 ЗУ «Про фермерське господарство»).


Окрім того Закон 1788-IX передбачає право ФГ на будівництво житлових будинків, господарських будівель та споруд, зокрема:


ФГ має право споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності З/Д відповідно до затвердженої документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.


На орендованій земельній ділянці ФГ - орендар має право за письмовою згодою орендодавця зводити житлові будинки, господарські будівлі та споруди, а також закладати багаторічні насадження, здійснювати будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем відповідно до затвердженої документації із землеустрою, містобудівної документації та з дотриманням умов цільового використання З/Д у встановленому законом порядку" (ст. 16 ЗУ «Про фермерське господарство»).


Власникам\користувачам землі, які звернуться до нас за допомогою, спеціалісти Земельний фонд України підготують більш детальні консультації.

Щодо отримання консультацій та послуг звертайтесь до Сергій Коновалов написавши в особисті повідомлення.1 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page