top of page

Законопроєкт 5600

Обновлено: 16 дек. 2021 г.

Законопроєкт 5600: щоб розвінчати міфи та дати відповіді на ті фейки, якими лякають людей в частині мінімального податкового зобов’язання!

Після прийняття парламентом законопроєкту 5600, який, серед іншого, вводить поняття мінімального податкового зобов'язання для власників земельних ділянок. Одразу в пайовиків, власників земельних наділів, виникло зрозуміле запитання: Хто ж буде платити і за яку замелю?

Одразу наголошу: за городи, присадибні ділянки та дачі платити не треба! Мінімальне податкове зобов'язання направлене лише на детінізацію сільськогосподарської діяльності!

Кому не потрібно хвилюватись? Ця норма абсолютно ніяк не вплине на тих аграріїв, які обробляють землю, продають урожай та офіційно сплачують усі податки.

Чому? Бо нині сума податків на 1 га, які вони вже сплачують, зазвичай перевищує мінімальне податкове зобов’язання і становить в середньому 2300 грн. Тож людям, які надають свою землю в оренду таким аграріям також нічого хвилюватись, платять податки вже самі доброчесні орендотримачі.

Хто ж буде платити і чому? Мінімальне податкове зобов'язання щорічно доведеться платити тим фермерам, що сплачують з 1 га податків менше ніж 1100 грн мінімального податкового зобов'язання.

Що входить у розрахунок МПЗ:

  • податок на землю;

  • податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці;

  • податок на доходи фізичних осіб;

  • військовий збір із зарплати найманих працівників.

Якщо сплачена сума з 1 га землі менша за МПЗ – потрібно буде орендотримачу доплати у бюджет. Зазвичай це ті, хто орендує у людей землю без офіційного оформлення оренди. На сьогодні в тіні знаходиться оренда 8 млн. га землі.

Так, люди, які здають свою землю в оренду неофіційно, отримають платіжки з мінімальним податковим зобов'язанням, але потім прийдуть до свого орендаря, якому прийдеться заплатити за них. І щоб у наступному році не діставати готівку йому буде краще оформити офіційну оренду.

Чому це важливо для громад та країни? Тіньовий обробіток землі, наразі завдає збитків в першу верху бюджету на майже 12 млрд грн щороку. І більшість цих коштів втрачають місцеві бюджети. А це утримання садочків та шкіл, медицини та інфраструктури. Саме голови громад і місцеві депутати з Вінниччини не раз зверталися до народних депутатів підтримати цей закон.

Новий податок буде розподілятись так: до місцевих бюджетів – 60 %, державний бюджет – 25 % обласний – 15 %

Для пайовиків, які здають землю в оренду чесному бізнесу – нічого не зміниться, для власників городів теж нічого не зміниться.

Беручи до уваги кількість тіньових агровиробників, надходження до бюджетів мають збільшитися в рази, що дозволить надати новий поштовх для розвитку українського села.

Інформація з інтернету

72 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page