top of page

ЗАБРУДНЕННЯ ГРУНТІВ, НАДМІРНЕ ВИКОРИСТАННЯ ДОБРИВ ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ

Дуже часто виникає питання чи можна розірвати договір оренди, якщо орендар використовує добрива в надмірних обсягах й тим самим забруднює земельну ділянку?

В частині 1 статті 24 Закону України «Про оренду землі» зазначено, що орендодавець має право вимагати від орендаря дотримання екологічної безпеки землекористування та забезпечення родючості грунтів, додержання норм і правил.

Якщо у вас виникла ситуація коли орендар порушує дотримання екологічної безпеки відповідно до частини 1 статті 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду.

***Необгрунтоване застосування надмірної кількості добрив призводить до порушень екологічних вимог та забруднення земельної ділянки і це є однією з підстав для припинення права користування земельної ділянки. ***

Розрахунок розміру шкоди, зумовленої забрудненням земельної ділянки повинен здійснюватись у відповідності до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої Наказом № 171 від 27.10.1997 р.

Аналізуючи вище написане ми розуміємо, якщо орендар використовує надмірну кількість добрив й тим самим забруднює земельну ділянку, орендодавець вправі звернутись до суду із позовною заявою про розірвання договору оренди та стягнення матеріальної шкоди в наслідок забруднення земельної ділянки.

Якщо суд дійде висновку про наявність підстав для розірвання договору оренди, то орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.

Розмір збитків визначається сторонами договору оренди, а якщо ви не можете дійти висновку про розмір відшкодування збитків спір буде вирішуватись в судовому порядку.

*********Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. *********

*Наша ціль та завдання - це швидка та оперативна юридична допомога та консультація для усіх громадян України, що потрапили у складну ситуацію. Наші спеціалісти готові запропонувати варіанти розв'язання Вашої проблеми та допомогти вирішити будь-яке питання, у межах правового поля. *

***Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.4 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page