top of page

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки повинен оформити право власності

ДРУЗІ, МИ ВЖЕ ДРУКУВАЛИ ДОПИСИ НА ЦЮ ТЕМУ! В ЧЕРГОВИЙ РАЗ ХОЧЕМО ЗВЕРНУТИ ВАШУ УВАГУ !

Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки або його спадкоємець не оформить право власності на земельну ділянку, то майно буде визнане безхазяйним і його передадуть у комунальну власність. При цьому протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки, забороняється передача її у приватну власність.

Отже, поки є час, потенційним власникам паїв, або їх спадкоємцям варто серйозно поставитися до оформлення своєї власності. Адже на тлі ринку землі, вони втрачають можливість стати його гравцем.

Як же оформити право власності на пай: Зареєструвати право власності можна у нотаріуса або через місцевий центр надання адміністративних послуг, який приймає документи для держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Нагадаємо, що до 2013 року право власності на землю підтверджувалося державним актом на право власності на земельну ділянку з місцевого органу Держкомзему. Сьогодні потрібно внести інформацію про ділянку в держгеокадастр! Для цього необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка виготовить необхідну документацію землеустрою та внесе відомості по Вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру в результаті чого Ви отримаєте Витяг з ДЗК з присвоєним кадастровим номером.

В подальшому мають бути наступні дії:

  • Зайти в ЦНАП або нотаріуса, який займається реєстрацією прав на нерухоме майно. *

*2. Сплатити адміністративний збір в ЦНАП. Або збір і послуги нотаріуса. *

3. Підготувати необхідні документи такі, як:

  • • Оригінал і копію паспорта та ідентифікаційного номера.*

  • • Квитанцію про оплату арбітражного збору (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, в 2021 році — це 227 грн.). • Витяг з Державного земельного кадастру. *

*• Документ, який є підставою виникнення права на ділянку. *

Це може бути договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво на спадщину, рішення суду або інший документ. Всі ці документи ви відносите в ЦНАП або нотаріуса. Держреєстратор або нотаріус дають вам на підпис заяву про реєстрацію прав. Ця заява друкується держреєстратором або нотаріусом і підписується вами на місці. Далі воно розглядається не більше 5 робочих днів. Після цього ваше право повинно бути зареєстровано, а рішення про реєстрацію розміщено на сайті Міністерства юстиції. Після того, як право власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ви стаєте власником земельної ділянки. Інформаційну виписку про право власності з Держреєстру речових прав можна отримати, при необхідності, самостійно через Кабінет електронних сервісів Мін’юсту .

Хочу наголосити, що поступово спливає термін, відведений власникам земельних часток для врегулювання ситуації з власністю на землю.

*********Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. *********

***Наша ціль та завдання - це швидка та оперативна юридична допомога та консультація для усіх громадян України, що потрапили у складну ситуацію. Наші спеціалісти готові запропонувати варіанти розв'язання Вашої проблеми та допомогти вирішити будь-яке питання, у межах правового поля. ***

***Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.0 просмотров0 комментариев

コメント


bottom of page