top of page

Готуйте санки влітку!А що в такому випадку робити взимку…..

Планувати свій відпочинок, який відбудеться влітку… для деяких із нас, а враховуючи загальносвітову пандемію – для багатьох, на власних писадибних ділянках….

Багато хто із нашої спільноти мають у власності або користуванні земельні ділянки в садівничих товариствах…переважна більшість яких оформлена «простим шляхом», тобто у Вас є «Книжка члену садівничого товариства» і Ви сплачуєте щорічні внески….

Однак деякі із Нас вже приватизували земельну ділянку для ведення садівництва…

В даній статті мова піде про те, яким чином можливо буде оформити дані ділянки в 2021 році. Стаття носить чисто інформативний характер, та деякі випадки можливо будуть потребувати додаткового аналізу. Зрозумійте не можливо в одній статті охопити одразу всі чинники, які впливають на коректне оформлення земельної ділянки.

Отже, станом на 2020 рік дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки для садівництва надає обласне управління Держгеокадастру за умови, якщо в вашому районі не створено добровільного об'єднання територіальних громад (ОТГ), однак в 2021 році ОТГ (згідно чинного законодавства) будуть створені в усіх рійонах та областях України.

На даний час розпоряджається землями сільськогосподарського призначення або управління Держгеокадастру, або створене добровільне ОТГ. Нагадаємо, що садівництво, як вид цільового призначення земельної ділянки, входить до категорії земель сільськогосподарського призначення.

Садівництво, як вид цільового призначення земельної ділянки, є зручним для громадян, оскільки чинне законодавство, за певних умов дозволяє будівництво на земельній ділянці об'єкту нерухомості – садового будинку.

Нормативно можливість та підстави отримання земельної ділянки для ведення садівництва передбачено ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України. Максимальна площа земельної ділянки для ведення садівництва при безоплатній передачі визначена ст. 121 Земельного кодексу України та становить 0,12 га (12 соток).

Отже, для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки чи/або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж (індивідуальні випадки для кожного регіону) для садівництва необхідно подати до відповідного обласного управління Держгеокадастру чи/або ОТГ наступний перелік документів:

  • клопотання про надання дозволу на виготовлення проєкту відведення земельної ділянки чи/або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж у власність для ведення садівництва.

· копія паспорту, засвідчена власником;

· копія ідентифікаційного номеру;

· викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, засвідчене заявником із вказівкою орієнтовної відстані до найближчого населеного пункту;

· викопіювання з генерального плану (для членів садового товариства), завірене головою садового товариства;

· кадастровий план земельної ділянки, розроблений та засвідчений печаткою землевпорядної організації (подається в деяких окремих випадках);

· довідка про те, що громадянин є членом садового товариства (для членів садового товариства);

· погодження землекористувача (у разі припинення права користування земельною ділянкою, що перебуває у користуванні інших осіб), засвідчене нотаріально;

· оригінал документу або його належним чином засвідчена копія, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання клопотання уповноваженою особою).

· копія паспорту уповноваженої особи;

· у разі подання клопотання уповноваженою особою, згода цієї особи на обробку персональних даних;

· правовстановлюючі документи на нерухоме майно (будинок, тощо).

Обласне управління Держгеокадастру чи/або ОТГ має розглянути подане клопотання з додатками та надати дозвіл протягом одного місяця. Вказаний орган державної влади також може надати вмотивовану відмову у випадку, коли клопотання з додатками не відповідають вимогам чинного законодавства.

На підставі дозволу обласного управління Держгеокадастру чи/або ОТГ землевпорядна організація розробляє проєкт відведення земельної ділянкичи/або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж у власність для ведення садівництва, який в подальшому підлягає погодженню та затвердженню у встановленому законом порядку.

Для представників Нашої спільноти хочу повідомити наступне…. Досить багато випадків, які будуть відрізнятися від прописаного в даній статті алгоритму…. пов’язані вони із специфікою кожного регіону….і якщо Ви не знайшли відповіді на Своє запитання – звертайтеся до фахівців Земельного Фонду України, які залюбки Вам допоможуть.1 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page