top of page

В Україні іноземцям можуть відкрити доступ до купівлі земель сільгосппризначення

Нещодавно Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт 6368 «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» і кілька дотичних законопроєктів, які мають забезпечити чистоту законодавчих намірів щодо громадянства. Проте разом з тим цей законопроєкт може спростити механізм купівлі земель сільгосппризначення іноземцями. Про це йдеться в матеріалі «Множинне громадянство – це спосіб відкрити ринок землі і дозволити її продаж іноземцям під соусом українців» на AgroPolit.com.

«Це така спроба легалізувати іноземний капітал на внутрішньому ринку землі для придбання сільськогосподарських паїв. Ми ж пам’ятаємо, що за законом 552-IX право власності на землю отримали громадяни України», — прокоментувала головна редакторка AgroPolit.com Наталія Білоусова.

На її думку, ухвалення 6368 автоматично відкриває доступ для іноземного капіталу. Адже не існує наразі юридичних перепон, які б забороняли придбання с/г землі «етнічним українцям-іноземцям» з новою українською пропискою.

«Їм же ніхто не заборонить і створювати українські юридичні компанії. Тобто це схоже на добре продуману «тиху» схему заведення іноземного капіталу під придбання землі», — зауважила редакторка.

Експертка вважає, що було б логічним встановити мораторій, наприклад, на 5 років для таких громадян на придбання сільськогосподарської землі.

«Така процедура зберегла б чистоту намірів етнічних українців і реальне бажання працювати на землі, а не втілювати на практиці ефект швидких спекулятивних інветицій. Ми ж бачимо, що світові ринки капіталів перегріті вільними грішми, які потрібно кудись вигідно вкласти, а земля це хороший варіант», — додала Наталя Білоусова.144 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page