top of page

В Україні частково відмінили «мовчазну згоду» в процедурі приватизації земельних ділянок

З набранням чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 27.05.2021 року, було внесено зміни до частини 7 ст. 118 Земельного кодексу.

Так раніше до прийняття цього закону діяв принцип «мовчазної згоди», відповідно до якого у разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідідний, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє даний орган.

**Тобто, простими словами, якщо протягом місяця вам не надали дозвіл чи відмову, ви мали право самостійно без дозволу замовляти розроблення проекту землеустрою.

**Однак, вищезазначеним Законом, дану можливість вирішили змінити. Від 27 травня даною можливістю можуть скористатись тільки особи, яким належать право власності на об’єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці.

Як же тепер боротись із явищем, коли розпорядник землі не розглядає ваше клопотання занадто довгий час?

Зараз є розповсюджена проблема, коли орган - розпорядник земельних ділянок не розглядає клопотання більше 2-3 місяців. В даному випадку є порушення законодавства.

**Відповідно Вам слід звернутись до суду з позовною заявою про визнання протиправною бездіяльності органу (розпорядника землі) і зобов’язати розглянути або надати дозвіл.

**Для цього радимо Вам завжди зберігайте документи, які підтверджують факт надсилання або факт реєстрації даного клопотання. Це знадобиться Вам для доказування цього факту в суді.

Як показує судова практика, суди в більшості випадків приймають рішення на користь осіб, які подають клопотання та визнають протиправну бездіяльність органів, які не розглядають клопотання у встановлений законодавством строки. Також разом з цим рішенням суди зобов'язують дані органи розглянути ваше клопотання, а в окремих випадках надати дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Власникам землі, які звертаються до нас за допомогою, спеціалісти Земельного фонду України нададуть більш розгорнуті консультації з цього та інших питань, які Вас цікавлять.

Щодо отримання консультації з послуг, звертайтесь до адміністратора групи Сергія Коновалова, написавши в особисті повідомлення.2 просмотра0 комментариев

留言


bottom of page