top of page

В Україні змінять правила купівлі землі: кому загрожує конфіскація


Народні депутати вирішили змінити правила купівлі землі, розширивши список тих, хто не може здійснити операцію. Водночас нотаріусів звільнять від обов'язку перевіряти покупців, натомість останні самі надаватимуть декларацію. Йдеться у законопроєкті № 6199 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань, пов'язаних із набуттям права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що внесено до Верховної Ради.


Автори документа пропонують збільшити перелік заборон купівлі земельної ділянки. Так, після ухвалення документа землю в Україні не зможуть купити, окрім уже визначених законодавством осіб, кінцеві бенефіціарні власники юридичних осіб, що потрапили під санкції.

Також пропонується звільнити нотаріусів від обов'язку проводити перевірку потенційних покупців невеликих сільськогосподарських ділянок у державних реєстрах. Зміни стосуватимуться землі, призначеної для ведення садівництва (до 0,24 га) або особистого селянського господарства (до 2 га).

Водночас претенденти на купівлю таких ділянок будуть зобов'язані надавати нотаріусу декларацію для оформлення угоди. У разі внесення до декларації недостовірної інформації земельна ділянка підлягатиме конфіскації.

Інформація з інтернету398 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page