top of page

Відмова власника землі від поновлення договору оренди

В практиці часто трапляється ситуації коли Орендар непорядно поступає з власником земельної ділянки, що орендодавець готовий розірвати договір оренди ще до закінчення строку дії.

Причин дуже багато від несплати або в неповному розмірі сплата орендної плати до погіршення якості землі.

Але здебільшого договір оренди складений в інтересах орендаря і розірвати його чи визнати недійсним для необізнаного в юриспруденції власника вкрай важко.

Власнику земельної ділянки важливо не допустити помилок в спілкуванні з орендарем. Орендар завжди після закінчення строку дії договору буде сподіватись продовжити дію договору .

З практики часто буває коли орендодавець занадто категоричний в намірі припинити договірні відносини, що надсилали орендареві листи-повідомлення про бажання не продовжувати договір оренди ще до отримання пропозиції про поновлення договору. Власники надсилали такі листи за пів року до закінчення договору оренди та обгрунтовували це тим, що хочуть використовувати земельну ділянку для власних потреб і обробляти самостійно.

Орендарі не звертають на ті листи увагу та за місяць до закінчення договору направляють таким орендодавцям лити про намір скористатись переважним правом на поновлення договору та додають проект додаткової угоди чи договору.

А власники ділянок не реагують на них так як вже надіслали орендарю лист про не поновлення договору оренди.

В результаті через місяць після закінчення строку дії договору, орендарі звертались до суду з позовами про визнання таких додаткових угод про поновлення договору оренди укладеними на тих самих умовах і суд задовольняє такі позови.

Закон не врегульовує порядок надсилання листа-повідомлення. Він може бути вручений орендарю особисто, але в такому випадку один примірник листа надається посадовій особі орендаря, а на другому примірнику потрібно щоб така особа поставила підпис, дату та вказала своє прізвище і посаду.

Часто орендар під різними приводами відмовляється отримувати такі листи. Тоді їх потрібно відправляти поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення. Якщо орендар заперечує факт отримання такого листа і продовжує користуватись такою ділянкою. В такій ситуації спір вирішуватиме суд. Підпис орендаря в якому заперечується можливість поновлення договору оренди, однозначно обмежить його намагання поновити договір через суд.

Якщо буквально читати стаття 33 Закону України «Про оренду землі», вона передбачає лише необхідність направлення такого листа орендарю. Простими словами для реалізації права відмовитися від договору, не потрібно мати підтвердження, що лист отриманий орендарем. Достатньо мати доказ, що він йому направлений. Таким чином для припинення договірних орендних правовідносин власник земельної ділянки повинен дотримуватись встановлених законодавством процедур і строків.

*Власникам землі які звертаються до нас за допомогою спеціалісти Земельного фонду України зможуть надати більш розгорнуті консультації щодо складання правильно листів-повідомлення, договорів оренди, додаткових угод а також інших послуг в яких ви потребуєте. *

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до наших адміністраторів написавши в особисті повідомлення.45 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Kommentare


bottom of page