top of page

Втратили документи на земельну ділянку ?

Трапляються ситуації, коли ви ненавмисно втрачаєте свої документи на земельну ділянку. Таких життєвих ситуацій дуже багато.

Правовстановлюючі документи на земельну ділянку є вкрай важливими і окрім визначення власника дають право на розпорядження майном, його продаж, оренду та інші дії. Втрата таких документів не значить втрату нерухомого майна, але для відновлення втрачених документів на землю доведеться витратити час. Хочу повідомити, що в цих ситуаціях не варто одразу засмучуватися, не має нічого страшного, адже їх можна відновити.

Порядок відновлення документів на земельну ділянку.

У випадку втрати документа, внесеного до єдиного державного реєстру отримується інформаційна довідка. У випадку, коли втрачено державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, без кадастрового номера, необхідно буде замовити послуги з розроблення технічної документації по відновленню меж земельної ділянки в натурі, присвоїти кадастровий номер і звернутися до державного реєстратора для отримання витягу з реєстру прав на нерухоме майно. В разі втрати державного акту, виданого після 2004 року, в якому зазначений кадастровий номер земельної ділянки, замовляти послуги з розроблення технічної документації не потрібно.

Для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об'єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 року, відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв'язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подаються: - копія примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно. - оголошення про втрату документа у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження або місцевої чи регіональної сфери розповсюдження за місцезнаходженням нерухомого майна.

В оголошенні повинні бути зазначені: назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім'я виданий, яким органом.

Державна реєстрація прав у даному випадку проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав в інформаційних системах, державна реєстрація прав в яких здійснювалася до 1 січня 2013 року, або на паперових носіях інформації, ведення яких здійснювалося підприємствами бюро технічної інвентаризації. Правоустановчим документом, який ви отримаєте у такому випадку, замість втраченого, буде витяг з реєстру прав на нерухоме майно.

Земельний фонд України має чудово підібрану команду, яка злагоджено може вирішити питання будь якої складності. Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до наших адміністраторів написавши в особисті повідомлення.1 просмотр0 комментариев

Comentários


bottom of page