top of page

Встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) в умовах воєнного стану

Обновлено: 18 июл. 2022 г.

Воєнний стан в країні вносить свої корективи у наше життя, не винятком є і сфера земельних відносин. Ми вже неодноразово порушували питання безоплатної приватизації та виготовлення землевпорядної документації пов’язаної з передачею земельних ділянок з державної або комунальної власності у приватну в умовах воєнного стану.


Відповідь на це питання дає нам підпункт 5, пункту 26 «Перехідні положення» Земельного кодексу України, відповідно до якого безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.


Проте, громадяни які мають документ, що посвідчує право на земельну ділянку (державний акт або зареєстрований договір оренди), на яку не присвоєний кадастровий номер, мають можливість навіть в умовах воєнного стану замовити документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, в натурі (на місцевості) і за результатом отримати витяг з Державного земельного кадастру на підтвердження присвоєного кадастрового номеру на відповідну земельну ділянку. Це в свою чергу дає можливість продати, подарувати, обміняти земельну ділянку, або прийняти спадщину.


Отже, ми бачимо, що фактично, право приватної власності на землю в умовах війни обмежень не зазнало і громадяни можуть абсолютно безперешкодно розпоряджатись своїм майном.


Шановні учасники групи #ЗемельнийфондУкраїни, користуйтесь нашими порадами та діліться ними з знайомими, а якщо виникнуть питання щодо цієї теми чи будь якої іншої, то наші фахівці мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному.2 824 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentarios


bottom of page