top of page

ВР хоче змінити процес набуття прав на землю


Верховна Рада України 25 січня 2022 року прийняла за основу проєкт Закону No 6199 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки».

Законопроєктом пропонуються наступні зміни. 1. Пропонується уточнити порядок обрахунку лімітів площ землі, що набувається одним із подружжя, зокрема визначається, що площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується до загальної площі земельних ділянок лише того з подружжя (колишнього з подружжя), за ким зареєстровано право власності; 2. Перевірка набувача/власника земельної ділянки не здійснюватиметься при продажі земельних ділянок 1) для ведення садівництва (площею, що не перевищує 0,25 га); для ведення ОСГ (розташованих в межах населених пунктів площею, що не перевищує 2 га). Така перевірка замінена заявою, що подається покупцем про дотримання вимог ст. 130 ЗК України. 3. Пропонується продаж земельних ділянок для ведення садівництва (площею, що не перевищує 0,25 га) та для ведення ОСГ (розташованих в межах населених пунктів площею, що не перевищує 2 га) звільнити від обов’язкової вимоги щодо безготівкового розрахунку за договором. 4. Письмова згода щодо використання переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення може бути надана лише суб'єктом такого права, який станом на момент надання згоди відповідно до закону може набувати у власність таку земельну ділянку; 5. Подані відмови суб’єктів першої та другої черги від реалізації переважного права на купівлю земельної ділянки сільськогосподарського призначення нотаріально посвідчуються. 6. Державна реєстрація припинення наміру власника земельної ділянки щодо її продажу, здійснюється без подання відповідної заяви заявником одночасно з:

  • реєстрацією права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення;

  • реєстрацією нового наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо її продажу.

7. Умови розстрочення платежу за пільговий викуп фермерської землі уточнені, зокрема пропонується визначити, що розстрочення здійснюється з рівним річним платежем.

Інформація з інтернету599 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page