top of page

ВРУ ініціює звільнення від плати земельного та екологічного податку на територіях бойових дій

У Верховній Раді Україні зареєстрували законопроект №7137-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо дії норм на період воєнного стану». Про це повідомляє AgroPolit.com.

Проект закону розроблений з метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу Російської Федерації та забезпечення прав і обовʼязків платників податків.

Законопроектом пропонується звільнити платників від плати за землю з березня 2022 року до 31 грудня року, наступного за роком, у якому зупинено чи скасовано воєнний стан. Звільнення пропонується віднести до земельних ділянок на території бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.

За даними інформагенства Інтерфакс, також пропонується тимчасово за 2022 та 2023 роки не нараховувати загальне мінімальне зобов'язання на такі земельні ділянки, а за 2022 рік не сплачувати екологічний податок для підприємств, розміщених на територіях, де ведуться чи велися бойові дії, та на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Крім того, пропонується тимчасово дозволити маркування тютюнових виробів імпортерам марками акцизу, надрукованими за кордоном. Акциз із таких товарів пропонується сплачувати до подання митної декларації, свідчить текст законопроєкту.

Пропонується також на час воєнного стану продовжити дію ліцензій на підакцизні товари, а саме — на виробництво спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет, а також на виробництво, зберігання й торгівлю паливом.

У разі ухвалення парламентом цього документа він звільнить від необхідності сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) фізосіб-підприємців на спрощеній системі, а також осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств.

Депутати також пропонують дозволити роботодавцям-фізособам другої та третьої груп не нараховувати ЄСВ за мобілізованих найманих співробітників.

Нагадаємо, уряд додатково профінансує аграріїв для проведення весняно-польових робіт.124 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page