top of page

Власники сільгоспділянок почали активно продавати свої наділи через податок на землю

Наприкінці 2021 року в Україні помітно активізувався ринок землі. Разом з тим, зросла і ціна на землю. Причому більшість угод на ринку пов’язано з продажем ділянок під особисте селянське господарство.


Власники невеликих земельних ділянок побоюються, що їм буде невигідно платити податок на землю і тому стали активніше збувати свої городи.

Податок на землю, прозваний ще податком на город, який ввели з 2022 року, передбачає щорічну сплату мінімального податкового зобов’язання з земельних ділянок, розташованих поза межами населених пунктів. Мова йде не тільки про паї, основна частина яких знаходиться в оренді, і за які орендарі платять податки.

Однак, крім легального ринку оренди землі, в Україні існує ще й величезний пласт нелегальної оренди. З такої землі держава не отримує жодних податків. Часто такі земельні ділянки розміром від 0,5 до 1 гектара використовуються селянами під вирощування продукції для особистого користування або здаються в нелегальну оренду. Однак з 2022 року власники будуть змушені платити з цієї землі мінімальне податкове зобов’язання, яке в середньому по Україні складе близько 1,4 тисячі гривень з гектара.

Інформація з інтернету939 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page