top of page

Будівництво та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

Обновлено: 22 июл. 2022 г.

Через збройну агресію росії проти нашої країни мільйони українців вимушено покинули свої домівки або втратили їх взагалі внаслідок руйнування і, нажаль, кількість зруйнованого житла продовжує зростати щодня. Більшість людей залишилися в Україні та оселилися в безпечніших регіонах держави, у зв’язку з чим, виникла проблема забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (надалі – ВПО).

Задля вирішення даної проблеми Урядом визначено додатковий механізм отримання тимчасового житла внутрішньо переміщеними особами, а саме, 29 квітня 2022 року прийнято постанову №495 «Деякі заходи формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», якою затверджено Порядки формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на викуп, будівництво житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Будівництво житла для ВПО

Будівництво житла планується у регіонах України, де не ведуться бойові дії, за типовими проєктами (погодженими Мінрегіоном) із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва, за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, коштів міжнародних донорів, добровільних внесків фізичних і юридичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

Замовниками будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО виступатимуть органи, які будуть уповноважені Держмолодьжитлом, сільськими, селищними, міськими радами.

Надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО відбуватиметься за умови наявності пропозицій по земельних ділянках з підведеними необхідними мережами, на яких планується будівництво.

Формування фонду житла для ВПО

Саме будівництво житла, є пріоритетним напрямком у формуванні фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО.

Окрім цього, фонд житла формуватиметься сільськими, селищними, міськими радами або уповноваженими ними органами шляхом викупу (придбання); реконструкції наявних будинків і гуртожитків, а також переобладнання нежитлових приміщень на житлові; передачі житла в комунальну або державну власність; капітального ремонту об’єктів житлового фонду, зокрема об’єктів соціального призначення.

До фонду можуть бути включені тільки вільні житлові приміщення. Вони не підлягатимуть приватизації, обміну та поділу, передачі у піднайом, використанню для вселення інших осіб. ВПО та членам її сім’ї безоплатно надаватиметься житлове приміщення з фонду за місцем фактичного проживання/перебування в межах території уповноважених органів.

Потреба в житлових приміщеннях з фонду визначається в розмірі не менш як 6 кв. метрів на одну особу.

Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду матимуть багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії росії.

Перебування на обліку громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, не буде підставою для відмови ВПО у подальшому взятті на соціальний квартирний облік.

Необхідні документи, які подаються на облік

ВПО або її уповноваженим представником (на основі письмової довіреності, завіреної в установленому законом порядку) для взяття на облік подається заява до уповноваженого органу, у межах території якого вони перебувають, до якої додаються:

  1. копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

У разі подання заяви уповноваженим представником ВПО пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності;

  1. копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);

  2. копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

  3. копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);

  4. копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Рішення про взяття ВПО на облік або про відмову у взятті на такий облік повинне бути прийняте уповноваженим органом протягом одного робочого дня після подання відповідної заяви, після чого видається ордер на вселення в житлове приміщення.

Термін, на який надаватиметься житло

Житлові приміщення з фонду безоплатно надаватимуться ВПО та членам їх сімей у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання.

У разі необхідності отримання консультації звертайтеся в особисті повідомлення до адміністратора Земельного фонду України – Сергія Коновалова145 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page